Lechia się nie zatrzymuje

Pięć spotkań, pięć zwycięstw - takim dorobkiem legitymuje się Lechia Tomaszów Mazowiecki. Ten zespół po wyjazdowym zwycięstwie 3:2 z Victorią Sulejówek został samodzielnym liderem grupy I trzeciej ligi.

Po czterech seriach spotkań komplet punktów mieli również na koncie gracze GKS Bełchatów. W piątej serii beniaminek na własnym stadionie zremisował ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Wynik tego spotkania został ustalony już po niespełna kwadransie gry. W 6. minucie gola dla gospodarzy zdobył Hubert Karpiński, a pięć minut później do remisu doprowadził Jacek Tkaczyk. Było to ostatnie trafienie tego spotkania.

Pięć bramek padło natomiast w Sulejówku, a przyjezdni komplet punktów zapewnili sobie w dziesięciu końcowych minutach regulaminowego czasu gry. Na przerwę zespoły schodziły przy prowadzeniu Lechii, dla której gola w 35. minucie strzelił Bartosz Snopczyński. Po zmianie stron Victoria ruszyła do odrabiania strat i zrobiła to z nawiązką. W 53. minucie do remisu doprowadził Konrad Śliwka, a w 76. minucie drugą bramkę dla gospodarzy zdobył Mikołaj Misiak. Ostatnie słowo należało jednak do przyjezdnych. W 81. minucie na listę strzelców wpisał się Artur Dunajski, natomiast pięć minut później jego wyczyn skopiował Artur Amroziński. To trafienie zapewniło tomaszowskiej ekipie komplet punktów i fotel lidera.

Blisko wygranej była Warta Sieradz, która po trafieniach Seweryna Michalskiego (10') oraz Krystiana Adamiaka (34') już do przerwy prowadziła 2:0 z ŁKS 1926 Łomża. Druga odsłona meczu należała jednak do przyjezdnych. W 76. minucie kontaktowego gola dla beniaminka strzelił Szymon Kużma, a tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego do remisu 2:2 doprowadził Hubert Mich.

Do podziału punktów doszło również w Łowiczu. gdzie Pelikan bezbramkowo zremisował z Bronią Radom.

Po pięciu kolejkach prowadząca w rozgrywkach Lechia ma 15 pkt. i o dwa wyprzedza GKS. Siedem oczek ma na koncie siódma w klasyfikacji Unia Skierniewice, cztery zgromadził czternasty w tabeli Pelikan, a dwa - siedemnasta Warta.

W szóstej serii spotkań 1 września Lechia podejmie Broń (godz. 17:00). Dzień później Unia przed własną publicznością zagra z rezerwami białostockiej Jagiellonii (godz. 16:00), GKS w Białobrzegach zmierzy się z Pilicą (godz. 16:00), Pelikan zagra w Elblągu z Concordią, a Warta w Sulejówku z Victorią. Te mecze rozpoczną się o godzinie 17:00.