fot. 3 liga logo

Lechia Tomaszów Mazowiecki. Stabilizacja w czołówce.

Od wyjazdu do Grodziska Mazowieckiego piłkarze Lechii Tomaszów Mazowiecki rozpoczną sezon 2023/2024. W meczu 1. kolejki grupy I trzeciej ligi podopieczni trenera Mateusza Milczarka w sobotę 5 sierpnia zmierzą się z Pogonią. Początek meczu o godzinie 15:00.


W przerwie letniej z tomaszowskim klubem pożegnali się: Jakub Sutor, Marcel Myszka, Klim Morenkov, Bartłomiej Cieślik i Dominik Pecyna. Ich miejsce zajęło czterech nowych graczy. Do zespołu dołączyli obrońcy Eryk Jarzębski (ostatnio Concordia Elbląg) i Adrian Skrzyniak (Kotwica Kołobrzeg), pomocnik Krystian Kolasa (RKS Radomsko) oraz napastnik Adam Gambka (Polonia Piotrków Trybunalski). Wszyscy pojawili się w wyjściowym składzie na mecz ze Starem Starachowice, którym Lechia kończyła serię gier kontrolnych. Próba generalna przed ligą nie była zbyt okazała i zakończyła się porażką 0:2. W sparingach wynik nie jest jednak najważniejszy, więc nikt po tym starciu nie załamywał rąk.

Poprzednie rozgrywki tomaszowianie zakończyli na szóstym miejscu. W klubie wszyscy liczą na to, że kolejny sezon nie będzie gorszy i zespół potwierdzi przynależność do trzecioligowej czołówki.

Wyniki sparingów: Pilica Białobrzegi 5:1, Raków II Częstochowa 2:0, Polonia Piotrków Trybunalski 1:3, Star Starachowice 0:2.