Legia na łopatkach

Dopiero w 9. kolejce rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów U-18 pierwsze w tym sezonie zwycięstwo odnieśli gracze UKS SMS. Serię spotkań bez wygranej przełamali jednak w prestiżowym meczu, pokonując w Łodzi warszawską Legię.

Na obiekt przy ulicy Milionowej stołeczna ekipa przyjechała mając tylko trzy oczka straty do prowadzącej w rozgrywkach Cracovii. I była zdecydowanym faworytem starcia z drużyną, która we wcześniejszych meczach zdobyła zaledwie dwa punkty. Gospodarze postarali się jednak o niespodziankę i odprawili rywali z kwitkiem.

Już w 1. minucie bramkę dla UKS SMS zdobył Jakub Kołodenny i na przerwę zespoły schodziły przy wyniku 1:0. Dziesięć minut po zmianie stron do remisu doprowadził Fryderyk Janaszek, ale minutę przed końcem regulaminowego czasu gry łodzianie odzyskali prowadzenie. Drugiego gola dla gospodarzy strzelił Piotr Woźnikiewicz i na to trafienie przyjezdni nie zdołali już odpowiedzieć.

Po zwycięstwie nad Legią zespół z Milionowej nadal jest na ostatnim miejscu w tabeli, ale ma tyle samo punktów, co przedostatni w klasyfikacji Górnik Zabrze i sześć oczek straty do pozycji gwarantującej utrzymanie. W 10. kolejce UKS SMS zagra na wyjeździe z białostocką Jagiellonią (17 października, godz. 16).