Lepsi od Lecha

Szóste zwycięstwo w sezonie odnieśli młodzi piłkarze UKS SMS. W jedenastej kolejce Centralnej Ligi Juniorów U-18 łodzianie na własnym boisku wygrali 3:2 z poznańskim Lechem.

Spotkanie dostarczyło ogromnych emocji, choć po pierwszej połowie wydawało się, że gospodarze odniosą bezproblemowe zwycięstwo. W 27. minucie gola zdobył Jakub Paciorek, czternaście minut później na listę strzelców wpisał się Robert Prochownik i do przerwy UKS SMS prowadził 2:0. Po zmianie stron goście w niewiele ponad kwadrans odrobili jednak straty. Stało się to po dwóch trafieniach Damiana Kołtańskiego (53, 62). Utrata prowadzenia nie załamała jednak łodzian. Osiem minut przed końcem spotkania poznańskiego bramkarza pokonał Adam Lewczuk i zapewnił swojej drużynie komplet punktów.

Po 11. kolejkach UKS SMS ma ich 18 i zajmuje szóste miejsce w tabeli. W następnej serii spotkań łodzianie podejmą prowadzące w rozgrywkach Zagłębie Lubin, do którego tracą siedem oczek. Spotkanie rozpocznie się 26 października o godz. 12.