Lepsze od akademiczek

Po dwutygodniowej przerwie do walki o punkty wróciły zespoły występujące w ekstralidze kobiet. W piątej kolejce zawodniczki TME Grot SMS Łódź wygrały we Wrocławiu z miejscowym AZS 3:1.

Łodzianki objęły prowadzenie w 8. minucie, po trafieniu Pauliny Filipczak. Siedemnaście minut później wyrównała Martyna Buś, ale na przerwę zespoły schodziły przy prowadzeniu gości. Był to efekt gola, którego zdobyła Caitlin Jarvie (40). W drugiej odsłonie kibice zobaczyli jedną bramkę. Jej autorką była Adrianna Achcińska (81), która ustaliła wynik meczu na 3:1 dla TME Grot SMS.

Po tym zwycięstwie łodzianki mają 9 pkt. i są na piątym miejscy w tabeli. W następnej kolejce 14 września ekipa z ul. Milionowej podejmie AZS UJ Kraków (godz. 15).