Lepsze po przerwie

Piłkarki TME SMS w przedostatniej kolejce Orlen Ekstraligi Kobiet wygrały w Szczecinie z Pogonią 2:1. O sukcesie przyjezdnych zadecydowała druga połowa sobotniego meczu.

W pierwszej więcej powodów do zadowolenia miała ekipa z Pomorza Zachodniego. W 7. minucie gola dla Pogoni strzeliła Natalia Oleszkiewicz i na przerwę zespoły schodziły przy wyniku 1:0.

Po zmianie stron łodzianki z determinacją dążyły do zmiany niekorzystnego wyniku i ta sztuka im się udała. W 59. minucie Anna Rędzia doprowadziła do remisu, a jej drugie trafienie (63') zapewniło ekipie z Milionowej komplet punktów.

Dzięki wygranej TME SMS zrównał się dorobkiem z prowadzącym w rozgrywkach GKS Katowice. Obie drużyny mają po 52 pkt. jednak lider swój mecz 21. kolejki rozegra w poniedziałek (w Katowicach ze Śląskiem Wrocław).

W ostatniej serii spotkań GKS w Koninie zmierzy się z Medykiem, a TME SMS podejmie Górnika Łęczna (28 maja, godz. 17:00), nad którym ma trzy oczka przewagi.