Liczą na remis w Katowicach

Po dzisiejszej wygranej 5:0 z Pogonią Tczew piłkarki TME SMS objęły prowadzenie w rozgrywkach Orlen Ekstraligi Kobiet. Jeśli w niedzielę GKS Katowice zremisuje z Górnikiem Łęczna, to łodzianki zachowają punktową przewagą nad tymi ekipami.

Po niespodziewanej stracie dwóch punktów w starciu z ostatnim w tabeli HydroTruck Radom aktualne mistrzynie Polski zrehabilitowały się w starciu z Pogonią. Zawodniczki z Milionowej wynik meczu ustaliły już do przerwy.

Jako pierwsza pierwsza na listę strzelczyń wpisała się Katarzyna Konat (8'), a po niej zrobiły to: Gabriela Grzybowska (18'), Dominika Kopińska (25') i Klaudia Jedlińska (33'). Ostatnie trafienie było dziełem Łucji Tabor, która w 41. minucie pokonała własną bramkarkę.

Po 15. kolejkach łodzianki mają 37 pkt. i wyprzedzają Górnika (35) oraz GKS (34). Te zespoły zmierzą się w niedzielę w Katowicach.

W następnej serii spotkań (25-26 marca) TME SMS zagra na wyjeździe z Czarnymi Sosnowiec.