Lider z Minerskiej

Po trzech kolejkach na szczycie tabeli grupy I trzeciej ligi znalazły się rezerwy ŁKS, które po zwycięstwie 2:1 nad KS Kutno mają na koncie 7 pkt. Jeden mniej zdobyły do tej pory druga w klasyfikacji Lechia Tomaszów Mazowiecki i czwarta Unia Skierniewice.

Te dwa zespoły doznały dzisiaj pierwszych porażek w bieżącym sezonie. Lechia dwukrotnie obejmowała prowadzenie w Łowiczu, jednak ostatecznie przegrała z Pelikanem 2:3. Goście pierwszą bramkę zdobyli w 33. minucie, po rzucie karnym egzekwowanym przez Patryka Jakubczyka. Na tego gola gospodarze odpowiedzieli trafieniem Tomasza Kolusa (46), jednak po chwili przyjezdni znów byli górą. Gol Miłosza Turewicza (47) nie dał jednak tomaszowskiej ekipie nawet jednego punktu. W 75. minucie Marcel Sluga doprowadził do remisu 2:2, a sześć minut przed końcem regulaminowego czasu gry jedenastkę dla Pelikana wykorzystał Grzegorz Wawrzyński, zapewniając tym samym swojej drużynie komplet punktów.

Swojego dorobku nie powiększyła też Unia, która na własnym stadionie przegrała 1:2 z rezerwami białostockiej Jagiellonii. Zespół z Podlasia prowadził już 2:0 (Michał Samborski 5, Martin Kostal 81), a gol Kamila Sabiłły tuż przed końcem meczu okazał się jedynie honorowym trafieniem dla gospodarzy. Zwycięstwo nad Unią pozwoliło Jagiellonii wskoczyć w tabeli na drugą pozycję, którą dzieli z Lechią.

Przed rozpoczęciem swoich spotkań gracze z Tomaszowa Mazowieckiego i Skierniewic znali już wynik ŁKS II, który na boisku przy ulicy Minerskiej w Łodzi pokonał 2:1 KS Kutno. Przyjezdni w 26. minucie objęli prowadzenie po golu Adama Patory, jednak trzy minuty później z rzutu karnego wyrównał Aleksander Ślęzak, a w 79. minucie szalę zwycięstwa na stronę gospodarzy przechylił Łukasz Dynel.

O jeden punkt swój dorobek powiększył natomiast Sokół Aleksandrów, który w wyjazdowym starciu z GKS Wikielec dwa razy obejmował prowadzenie, lecz musiał się ostatecznie zadowolić remisem 2:2. Na trafienia Jakuba Bartosińskiego (23, z karnego) i Jakuba Zagórskiego (71) gospodarze odpowiedzieli trafieniami Adriana Korzeniowskiego (45) i Mateusza Jajkowskiego (75).

Sokół (14. miejsce) i KS Kutno (15. miejsce) po dotychczasowych meczach mają po 3 pkt., a Pelikan z czterema oczkami na koncie zajmuje dziesiątą lokatę. W 4. kolejce 21 sierpnia Lechia podejmie ŁKS II (godz. 11), KS Kutno zagra u siebie z GKS Wikielec (godz. 17), a Unia w Nowym Dworze Mazowieckim zmierzy się ze Świtem (godz. 16). Dzień później Sokół podejmie Legionovię Legionowo (godz. 12), a Pelikan pojedzie do Białej Piskiej na spotkanie ze Zniczem (godz. 17).