fot. 2 Liga

Lider z Piłsudskiego

Zwycięstwo 4:0 z Bytovią Bytów zapewniło zawodnikom Widzewa pozycję lidera 2. ligi. Po 19. kolejkach podopieczni Marcina Kaczmarka mają na koncie 40 pkt. i wyprzedzają Górnika Łęczna (39), Resovię Rzeszów (38) i GKS Katowice (37). Piąta w tabeli Olimpia Elbląg ma osiem punktów straty do lidera.


W spotkaniu z Bytovią gospodarze już w trzeciej minucie objęli prowadzenie. Po golu Mateusza Możdżenia kibice Widzewa liczyli na kolejne gole. Doczekali się ich, ale dopiero w drugiej połowie. W 61. minucie prowadzenie podwyższył Marcin Robak, a później na listę strzelców dwa razy wpisał się rezerwowy Rafał Wolsztyński (82 i 90).

- Musimy być zadowoleni. Wygraliśmy kolejny mecz bardzo przekonująco i w dobrym stylu, a przy okazji wywalczyliśmy fotel lidera, co nas bardzo cieszy. Ostatni mecz przed własną publicznością dostarczył kibicom emocji i radości w postaci tych bramek. Przy odrobinie lepszej jakości pod bramką przeciwnika mogliśmy pokusić się o jeszcze kilka goli, ale nie bądźmy zbyt pazerni. Wygraliśmy 4:0 z bardzo trudnym rywalem, który był wysoko w tabeli i miał sporo doświadczonych zawodników na boisku. To na pewno musi cieszyć – powiedział po meczu trener Kaczmarek.

W następnej kolejce jego podopieczni pojadą do Stargardu, gdzie 30 listopada zmierzą się z Błękitnymi (godz. 13).