Liderki z Milionowej

Po sobotnich meczach 2. kolejki ekstraligi kobiet na szczycie tabeli zameldowały się piłkarki TME UKS SMS, które we Wrocławiu wygrały 2:1 ze Śląskiem. Łodzianki mają na koncie dwa zwycięstwa i sześć punktów.

W stolicy Dolnego Śląska podopieczne Marka Chojnackiego objęły prowadzenie w pierwszej minucie drugiej części meczu, gdy bramkarkę rywalek pokonała Paulina Filipczak. Po godzinie gry wynik podwyższyła Dominika Gąsieniec. Miejscowe odpowiedziały w 72. minucie trafieniem Joanny Wróblewskiej, ale przyjezdne na więcej im już nie pozwoliły.

Po dwóch kolejkach komplet punktów mogą mieć jeszcze zawodniczki KKP Bydgoszcz i Czarnych Sosnowiec, które swoje mecze rozegrają w niedzielę. Bez względu na jutrzejsze wyniki największym wydarzeniem nie tylko tej serii spotkań będzie porażka Górnika Łęczna, który na własnym boisku uległ 0:1 AZS UJ Kraków. W poprzednich rozgrywkach mistrzynie Polski straciły zaledwie jeden punkt, nie przegrywając żadnego meczu...

W następnej kolejce TME UKS SMS zagra w Łodzi z GKS Katowice (22 sierpnia, godz. 16).