Ligowy klasyk dla Widzewa

Po ponad dwudziestoletniej przerwie Widzew Łódź lepszy od Legii Warszawa w meczu ligowym. W spotkaniu 24. kolejki PKO Ekstraklasy drużyna Daniela Myśliwca wygrała 1:0 (0:0), a zwycięskiego gola strzelił w doliczonym czasie gry Fran Alvarez.

Decydująca bramka padła w trzeciej minucie doliczonego czasu gry. Chwilę wcześniej stuprocentową sytuację zmarnował Bartosz Kapustka, ale przegrał pojedynek z Rafałem Gikiewiczem. Bramkarz Widzewa zachował czyste konto będąc jednym z najlepszych piłkarzy na placu gry. Nerwowa końcówka nie przyniosła już zmiany wyniku, a po gwizdku Szymona Marciniaka na stadionie przy alei Piłsudskiego wybuchła euforia.

Kolejny mecz o punkty podopieczni trenera Daniela Myśliwca rozegrają w najbliższą sobotę (16 marca) w Krakowie z Cracovią. Początek meczu zaplanowano na 12:30.

Widzew Łódź – Legia Warszawa 1:0 (0:0)
Bramka: Fran Alvarez 90+3

Widzew: Gikiewicz – Kastrati ż (46' Zieliński), Żyro, Szota, Luis Silva (75' Ciganiks) – Kun (75' Hanousek), Alvarez, Pawłowski, Nunes (90' Miloś) – Klimek (90' Tkacz), Rondić.