fot. CLJ U-18

Młodsi się utrzymali, starsi jeszcze walczą

Na dwie kolejki przed zakończeniem rywalizacji w grupie A CLJ U-15 zespoły AKS SMS i ŁKS nie muszą się martwić o utrzymanie. Dużo gorzej wygląda sytuacja w starszej grupie wiekowej, gdzie o pozostanie w lidze walczą UKS SMS i Widzew.


Ten ostatni w 12. kolejce grupa A CLJ U-17 zremisował na wyjeździe 2:2 z warszawską Polonią. Na własnym boisku wystąpił natomiast UKS SMS, który przegrał 2:3 z olsztyńskim Stomilem. Po tych spotkaniach obie łódzkie ekipy mają po 11 pkt. Z takim dorobkiem Widzew zajmuje przedostatnie, spadkowe miejsce, natomiast UKS SMS jest na pozycji szóstej. W środę 10 listopada zespół z Milionowej w Białymstoku rozegra zaległe spotkanie z czwartą w klasyfikacji AP Jagiellonią (godz. 13.30), a trzy dni później w meczu 13. kolejki zmierzy się u siebie z zajmującą trzecią lokatę Polonią (godz. 12). Widzew w tej serii spotkań podejmie prowadzącą w rozgrywkach Legię Warszawa (13 listopada, godz. 12.30). 

O utrzymanie nie muszą się już natomiast martwić łódzkie drużyny z grupy A CLJ U-15. W 12. kolejce AKS SMS wygrał u siebie 1:0 z zamykającą stawkę Kosą Konstancin, natomiast ŁKS okazał się mało gościnny dla AP Jagiellonii, którą ograł 6:0. Po tym zwycięstwie nadal zajmuje trzecie miejsce od końca, ale nad przedostatnią w klasyfikacji drużyną z Białegostoku ma już jedenaście oczek przewagi. Na czwartym miejscu w tabeli jest AKS SMS, mający na koncie 20 pkt. - cztery więcej od ŁKS. W przedostatniej kolejce 13. listopada ŁKS zagra na wyjeździe z prowadzącą w rozgrywkach Jagiellonią Białystok SA (godz. 15), a AKS SMS będzie gościł u zajmującej drugą lokatę warszawskiej Legii (godz. 14).