fot. logo F1L

Młodzieżowiec zapewnił wygraną

Fatalne warunki atmosferyczne nie przeszkodziły graczom GKS w odniesieniu drugiego w tym sezonie zwycięstwa. Trzy punkty w starciu z sosnowieckim Zagłębiem zapewnił bełchatowianom młodzieżowiec Bartłomiej Eizenhart.


Decydującą akcję meczu gospodarze przeprowadzili w 31. minucie. Po zagraniu Mariusza Magiery piłka wybita przez rywali przed "szesnastkę"  trafiła pod nogi Michała Pawlika. Tan zagrał ją do Eizencharta i po chwili ekipa z ulicy Sportowej cieszyła się z prowadzenia. Wynik 1:0 utrzymał się do końcowego gwizdka sędziego.

- Dawno nie byłem w takim nastroju. Gratuluję zespołowi poświęcenia i determinacji. W ostatnich dziesięciu minutach zespół pokazał coś, co nas charakteryzuje. To bardzo pozytywne, że jesteśmy razem w trudnych momentach i te trudne momenty przezwyciężamy. Chciałbym, żebyśmy zawsze grali dwie równe połowy. Pierwsza była wyśmienita, chyba najlepsza, jaką graliśmy w tej rundzie. Tego chcemy i w tym kierunku będziemy podążać - powiedział po spotkaniu trener GKS Marcin Węglewski.

Bełchatowianie po ośmiu kolejkach mają sześć punktów (zaczynali sezon z dorobkiem -2) i aktualnie w tabeli Fortuna 1. Ligi zajmują piętnaste miejsce. W następnym meczu 18 października GKS zagra na wyjeździe z zamykającą stawkę Sandecją Nowy Sącz, która do tej pory nie zdobyła jeszcze żadnego punktu. Spotkanie rozpocznie się o godz. 14.