fot. ŁKS 2012

Małe derby w finale

Zwycięstwem graczy ŁKS zakończył się halowy turniej o Puchar Prezydenta Miasta Łodzi, rozegrany w Atlas Arenie. W meczu finałowym triumfatorzy ograli 2:0 Młody Widzew.


Lens Strong

W spotkaniach grupowych ŁKS pokonał: Borutę Zgierz 4:0, UKS SMS Łódź 7:1, Progres Konstantynów Łódzki oraz Zawiszę Rzgów po 1:0 i z kompletem punktów zajął pierwsze miejsce, wyprzedzając ekipę z Konstantynowa. Młody Widzew wygrał z kolei grupę B, w której zdobył 10 pkt. po zwycięstwach nad Włókniarzem Zgierz (4:0), AP 81 i FA Retkinia (po 3:0) oraz remisie 1:1 z Sokołem Aleksandrów Łódzki. Ten ostatni zajął drugą lokatę i w półfinale zmierzył się z ŁKS, z którym przegrał 0:5. Drugi półfinał rozstrzygnął się po serii rzutów karnych. W regulaminowym czasie gry Młody Widzew zremisował 1:1 z Progresem, ale karne wygrał 3:2. W meczu o główne trofeum doszło więc do małych derbów Łodzi, które zakończyły się dwubramkowym zwycięstwem ŁKS. Obaj finaliści zapewnili sobie udział w rozgrywkach na szczeblu wojewódzkim.

Lens Strong

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Julian Chudzik z ŁKS, a nagrodę dla najlepszego strzelca odebrał Kuba Cuprjak z Młodego Widzewa. 

Lens Strong

Lens Strong

AA rocznik 2012

AA rocznik 2012

AA rocznik 2012

AA rocznik 2012

 

Foto: Lens Strong

​Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Łodzi 2021 rocznik 2012