fot. Logo ŁZPN z tłem

Mało gościnne Mazowsze

Reprezentacje ŁZPN U-14 (rocznik 2007) i U-13 (rocznik 2008) nie będą miło wspominały pobytu w Ząbkach, gdzie w meczach mistrzowskich musiały uznać wyższość drużyn Mazowieckiego ZPN.


Jako pierwsza na tarczy znalazła się kadra U-13, biorąca udział w rozgrywkach o Puchar im. Kazimierza Górskiego. Podopiecznym Mariusza Rachubińskiego i Marka Przybyła bramki strzelone przez Maksymiliana Sterniczuka, Wojciecha Blocha i Dominika Latochę nie dały nawet remisu, bo rywale zdobyli dwa razy więcej goli. Zwycięstwem 6:3 gospodarze zwieńczyli udaną dla nich jesień, po której z kompletem punktów zajmują pierwsze miejsce w grupie. Kadra ŁZPN po trzech meczach ma na koncie trzy oczka, wywalczone w wyjazdowym meczu z drużyną Świętokrzyskiego ZPN (3:2). Po tym spotkaniu przyszły porażki w Łodzi z Lubelskim ZPN (1:2) i w Ząbkach z Mazowieckim ZPN (3:6). W tym ostatnim meczu kadra ŁZPN U-13 grała w składzie: Wojciech Śmigiel – Wojciech Bogacz, Marcel Lewandowski, Marcel Żyłka, Olivier Chałat, Szymon Sadziński, Jan Mordaka, Maksymilian Sypniewski, Maksymilian Sterniczuk oraz Franciszek Rynkiewicz, Wojciech Bloch, Jan Juśkiewicz, Dominik Latocha, Michał Jędraszczyk, Eryk Zabost i Bartosz Bugała.

Skromnym dorobkiem punktowym legitymuje się również reprezentacja ŁZPN U-14, biorąca udział w rozgrywkach o Puchar im. Kazimierza Deyny. Po remisach ze Świętokrzyskim ZPN (4:4) i Lubelskim ZPN (0:0) drużyna prowadzoną przez Kornela Błażejewskiego i Łukasza Markiewicza przegrała w Ząbkach 0:3. Również w tym roczniku ekipa Mazowieckiego ZPN po jesiennych meczach ma komplet 9 pkt. W spotkaniu z łódzką kadrą gospodarze do przerwy prowadzili 2:0 a po zmianie stron strzelili jeszcze jedną bramkę. Skład kadry ŁZPN U-14: Marcin Żyła – Adrian Woźniak, Jakub Dryzner, Maciej Szpura, Mateusz Książek – Szymon Brzeziński, Karol Nawrocki, Maksymilian Pawłowski – Maksymilian Wojciechowski, Daniel Gryzio, Alan Siwek oraz Antoni Stępień, Dawid Kaczmarek, Oskar Zawadzki, Szymon Frakowski, Jan Krysiak, Mikołaj Kwieciński, Paweł Wierszak.