fot. Wojewódzki PP 2019/2020

Magazyn w TVP 3 Łódź

W nadchodzący wtorek 25 sierpnia o godz. 19.15 na antenie TVP 3 Łódź rozpocznie się premierowe wydanie magazynu piłkarskiego poświęconego w całości rozgrywkom grupy I trzeciej ligi, w której w sezonie 2020/2021 występuje sześć drużyn z naszego regionu. Nowy program jest efektem porozumienia zawartego przez nadawcę z Łódzkim Związkiem Piłki Nożnej.


- Dokładamy wszelkich starań, by futbol w województwie łódzkim miał jak najlepsze warunki rozwoju i docierał do jak najszerszej publiczności. Kibice przyzwyczaili się już, że na naszym kanale na YouTube mogą śledzić rywalizację w IV lidze. Przed rozpoczęciem bieżącego sezonu udało nam się znaleźć sponsora tytularnego dla lig okręgowych. Teraz przyszła pora na naszych trzecioligowców, którzy dzięki łódzkiej trójce będą mieli stałe miejsce w telewizyjnej ramówce. Mam nadzieję, że dzięki temu zyskają nie tylko nowych kibiców, ale też kolejnych sponsorów - powiedział prezes ŁZPN Adam Kaźmierczak.

Dla Macieja Wenerskiego z TVP 3 Łódź porozumienie zawarte z ŁZPN było czymś naturalnym. - Mamy sześć drużyn w miastach, w których z taką ofertą można trafić do ok. 260 tys. potencjalnych widzów. Jest więc dla kogo podejmować wyzwanie - wyjaśnił Wenerski.

Trzecioligowy magazyn będzie trwał kwadrans i ma się rozpoczynać we wtorki o godz. 19.15. Taki termin pozwoli podsumować minioną kolejkę i zapowiedzieć następną. W każdym wydaniu będzie jeden mecz główny, przy okazji którego pojawią się m.in. ciekawostki związane z historią miasta i klubu-gospodarza. Na pierwszy ogień pójdą Łowicz i miejscowy Pelikan, który w niedzielę 23 sierpnia podejmie Sokoła Aleksandrów Łódzki (godz. 11.15).

Będziemy się starali być na wszystkich meczach, jednak zdajemy sobie sprawę, że nie zawsze będzie to możliwe. Dlatego przy zbieraniu materiałów do magazynu zamierzamy też korzystać z pomocy ŁZPN i klubów. Mam nadzieję, że współpraca będzie się dobrze układała - podsumował Wenerski.

W trzeciej kolejce oprócz Pelikana w roli gospodarzy wystąpią też gracze RKS Radomsko i Lechii Tomaszów Mazowiecki. Pierwsi zmierzą się z Unią Skierniewice (23 sierpnia, godz. 17), drudzy zagrają z rezerwami warszawskiej Legii (23 sierpnia, godz. 11). Beniaminek KS Kutno pojedzie natomiast na mecz z Ruchem Wysokie Mazowieckie (23 sierpnia, godz. 16).