Mają nad czym pracować

Reprezentacje ŁZPN U-14 (rocznik 2009) i U-13 (rocznik 2010) rozegrały w Ząbkach mecze kontrolne z drużynami Warmińsko - Mazurskiego ZPN. Po tych spotkaniach trenerzy łódzkich zespołów z pewnością mają co analizować.

U progu wiosennej części rozgrywek zdecydowanie lepszą dyspozycję zaprezentowały ekipy z północno-wschodniej Polski. Mecz młodszych roczników zespół z Warmii i Mazur wygrała 4:1, a w spotkaniu starszych drużyn nasi rywale zwyciężyli 4:0.

Spotkanie zespołów rocznika 2010 było podzielone na trzy tercje. Łodzianie strzelili gola w środkowej, wyrównując stan rywalizacji na 1:1. Bramka zdobyta przez Jakuba Szczecińskiego nie była jednak przełomowym momentem meczu. Przed trzecią tercją zespół W-MZPN znów był na prowadzeniu, a w ostatniej odslonie dorzucił jeszcze dwa trafienia.

Cztery gole stracili równiez gracze rocznika 2009. Mimo niekorzystnego rezultatu trener tego zespołu Jarosław Staniaszczyk z optymizmem patrzy w przyszłość.

- Wniosek po tym meczu jest pozytywny, pomimo wyniku. Uważam, że tej druzynie potrzeba czasu, tego nie ma zbyt dużo, i zgrania. Chłopcy zderzyli się z drużyną dobrze się rozumiejącą i bardzo silną fizycznie, co jest wskazówką dla mnie, jakich zawodników poszukiwać - podsumował Staniaszczyk.

Łódzki ZPN U-13 - Warmińsko Mazurski ZPN U-13 1:4. Bramka dla ŁZPN: Jarosław Staniaszczyk. Skład ŁZPN: I tercja - Jeremi Ciach, Kacper Jagodziński, Kacper Drwal, Tomasz Kubisiak, Mateusz Jędrzejczyk, Jan Głąb, Kajetan Rzepa, Alan Kursa, Kryspin Tomkowski. II tercja - Igor Świtkowski, Filip Rybak, Olaf Zuchora, Jakub Szczeciński, Bartosz Opalczyk, Igor Augustyniak, Oskar Barylski Oskar / Filip Motyl, Marcel Tomasik, Bartosz Sobiecki. III tercja - Ciach, Rybak / Opalczyk, Zuchora / Jagodziński, Kubisiak / Szczeciński, Jędrzejczyk / Motyl, Augustyniak / Rzepa, Głąb / Kursa,  Tomasik / Sobiecki.

Łódzki ZPN U-14 - Warmińsko Mazurski ZPN U-14 0:4. Skład ŁZPN: Dominik Łastowski, Łukasz Kajewski, Oskar Krakowiak, Szymon Felkowski, Nikodem Rytter, Juliusz Stasiołek, Wiktor Kornacki, Fabian Olejniczak, Szymon Bielicki, Adrian Waliszek, Walery Fiałkowski oraz Bartosz Gabara, Jan Pyziak, Aleksander Bobrowski, Wojciech Borkowski, Dominik Zelcer i Alan Kozioł.