Mecz godny finału

To był znakomity rok dla Unii Skierniewice. Beniaminek trzeciej ligi rozgrywki w grupie I zakończył na czwartym miejscu, a sezon zakończył zwycięstwem w regionalnych rozgrywkach Pucharu Polski.

W finałowym meczu podopieczni Rafała Smalca po rzutach karnych pokonali Lechię Tomaszów Mazowiecki i zapewnili sobie udział w ogólnopolskiej fazie pucharowych rozgrywek. Dodatkowo za zwycięstwo zainkasowali czek na 40 tys. zł. Do kasy Lechii wpłynie kwota 10 tys. zł.

Na stadionie miejskim w Piotrkowie Trybunalskim finaliści stworzyli znakomite widowisko. W regulaminowym czasie gry obie ekipy strzeliły po trzy gole. Pierwszą połowę w lepszych nastrojach kończyła Unia, która przed przerwą strzeliła dwa gole. W 39. minucie wynik otworzył Konrad Kowalczyk, a cztery minuty później prowadzenie podwyższył Tomasz Kolus. Lechia nie zamierzała się jednak poddać. W 64. minucie kontaktowego gola strzelił Piotr Kornacki, co dało tomaszowianom dodatkowy impuls do dalszych ataków. Walcząc o odrobienie strat podopieczni Daniela Myśliwca nie ustrzegli się błędu pod własną bramką, gdzie Patryk Grejber nieprzepisowo powstrzymywał przeciwnika. Karą za faul golkipera była jedenastka, którą na gola zamienił Maciej Wyszogrodzki.

Na jedenaście minut przed końcem regulaminowego czasu gry Unia prowadziła więc 3:1 i wydawało się, że korzystny rezultat utrzyma do końcowego gwizdka Zbigniewa Dobrynina. Skierniewiczanie nie docenili jednak determinacji Lechii, która w doliczonym czasie gry odrobiła straty. Zrobiła to po trafieniach Bartosza Snopczyńskiego i Kamila Kubiaka. Mecz zakończył się więc remisem 3:3 i konieczna była dogrywka, która jednak nie przyniosła zmiany rezultatu. O wszystkim decydowały więc rzuty karne. W tym elemencie skuteczniejsza była Unia. W piątej serii pomylił się Kamil Szymczak. Po nim do piłki podszedł Damian Warchoł i po chwili w skierniewickiej ekipie doszło do eksplozji radości. Unia wygrała finał i awansowała do ogólnopolskiej fazy Totolotek Pucharu Polski!

Unia Skierniewice – Lechia Tomaszów 3:3 (2:0, 3:3, 3:3); rzuty karne – 4:3. Bramki: 1:0 Konrad Kowalczyk (39), 2:0 Tomasz Kolus (43), 2:1 Piotr Kornacki (64), 3:1 Maciej Wyszogrodzki (79, z karnego), 3:2 Bartosz Snopczyński (90+), 3:3 Kamil Kubiak (90+). Sędzia: Zbigniew Dobrynin (Łódź).

Unia: Smyłek – Kowalczyk, Pomianowski, Wyszogrodzki, Kolus – Gutkowski, Stępień, Nalej (57. Kiwała), Łojszczyk (35. Pęgowski), Bojańczyk (77. Dąbrowski) – Warchoł. Lechia: Grejber – Cyran, Bąkowicz, Cieślik, Rymek (82. Lewiński) – Kaproń, Szymczak, Jakubczyk (82. Kania), Pawlik (66. Buczkowski), Kornacki (82. Snopczyński) – Nowak (66. Kubiak).