Mecz Przyjaźni w Tychach wygrał ŁKS

W bardzo dobrych nastrojach spędzą reprezentacyjną przerwę piłkarze ŁKS Łódź. Wygrali po raz szósty w bieżącym sezonie Betclic 1 Ligi i plasują się na barażowym szóstym miejscu. Zespół Jakuba Dziółki pokazał w Tychach bardzo dobrą dyspozycję będąc od pierwszej do ostatniej minuty drużyną lepszą od gospodarzy. Tradycyjnie na trybunach kibice dopingowali wspólnie obie jedenastki.

W 33. minucie wynik spotkania otworzył Stefan Feiertag, a chwilę później było 2:0 po golu Pirulo. ŁK nie zamierzał na tym poprzestawać. W 51. minucie odbitą od słupka piłkę skierował do bramki Andreu Arasa i podwyższył prowadzenie. Dopiero w końcówce gospodarze śmielej zaatakowali bramkę ŁKS, stwarzając sobie kilka podbramkowych sytuacji. Aleksander Bobek nie dał się jednak pokonać i mecz zakończył się wynikiem 3:0.

GKS Tychy - ŁKS Łódź 0:3 (0:2)
Bramki: Stefan Feiertag 33, Pirulo 35, Andreu Arasa 51

ŁKS: Bobek - Dankowski, Gulen (61' Tutyskinas), Wiech, Głowacki - Kupczak, Mokrzycki (83' Wysokiński), Pirulo (73' Alastuey), Arasa (73' Balić), Młynarczyk (60' Zając) - Feiertag.

Kolejny mecz o punkty ŁKS rozegra po reprezentacyjnej przerwie, a rywalem na Stadionie Króla będzie Stal Stalowa Wola. Spotkanie odbędzie się w niedzielę (20 października) o 17:00.