fot. PZPN ŁNP logo

Mecze bez ograniczeń

Jutro do walki o ligowe punkty wracają piłkarze Fortuna 1. Ligi, a dzień później rywalizację wznowią zespoły występujące w eWinner 2. Lidze. Powrót na boiska w tych klasach rozgrywkowych poprzedziła decyzja rządu znosząca m.in. ograniczenia liczby widzów na meczach piłkarskich.


Do 1 marca 2022 organizator imprezy na obiektach sportowych mógł udostępnić publiczności nie więcej niż 30 procent liczby miejsc, a w przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni – zapełnić trybuny przy zachowaniu odległości 1,5 m pomiędzy widzami. Do limitu nie byli wliczani widzowie w pełni zaszczepieni przeciwko koronawirusowi. Od 1 marca obiekty sportowe bez żadnych ograniczeń będą mogły być wypełnione w komplecie, przy czym w halach wciąż obowiązywać będzie nakaz noszenia maseczek.

Po wielu konsultacjach medycznych widzimy, że można zalecić daleko idące zmiany. Można znieść znaczącą część wszystkich ograniczeń, które były do tej pory obowiązujące i restrykcje, które towarzyszyły nam przez wiele miesięcy. Znosimy większość obostrzeń i zostawiamy tylko te, które są najbardziej konieczne – powiedział podczas środowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Zadowolenia z takiej decyzji nie ukrywał prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza. - Cieszymy się z decyzji rządu, zapowiadającej zniesienie restrykcji. Możliwość wypełnienia stadionów w stu procentach sprawi, że organizacja meczów, spoczywająca na klubach, będzie nieco łatwiejsza. To również świetna informacja dla kibiców, którzy bez ograniczeń będą mogli pojawiać się na stadionach swoich drużyn. Dla nas, jako PZPN, jest to ważne o tyle, że postanowienie o zniesieniu obostrzeń zbiega się także w czasie ze wznowieniem rozgrywek pierwszej i drugiej ligi - podsumował Kulesza.

Przed nami więc ostatni już sportowy weekend z covidowymi restrykcjami. Później kibice znów bez ograniczeń będą mogli zapełniać trybuny.