fot. Polska - Portugalia

Mistrzowie Europy w Atlas Arenie

W środę 3 lutego w łódzkiej Atlas Arenie reprezentacja Polski w futsalu rozegra mecz z Portugalią (godz. 16). Do starcia z aktualnymi mistrzami Europy dojdzie w ramach kwalifikacji Futsal Euro 2022.


Do tej pory futsalowe mistrzostwa Starego Kontynentu odbywały się co dwa lata, a w imprezie występowało początkowo osiem, a ostatnio dwanaście drużyn. To już jednak przeszłość. Decyzją UEFA mistrzostwa rozegrane w Słowenii w roku 2018 były ostatnimi w starej formule. Teraz turniej ma być rozgrywany co cztery lata, z udziałem szesnastu zespołów. Gospodarzem Futsal Euro 2022 będzie Królestwo Niderlandów (Holandia).

W kwalifikacjach do tej imprezy reprezentacja Polski będzie grała w grupie 8 z: Portugalią, Norwegią i Czechami. Pierwszy z tych rywali na poprzednich mistrzostwach zdobył złoto, pokonując w finale Hiszpanię 3:2. Biało-czerwoni w Słowenii zajęli trzecie miejsce w grupie B, w której za rywali mieli Rosję (1:1) i Kazachstan (1:5).

Do pierwszego meczu z obrońcami tytułu dojdzie 29 stycznia (godz. 20.15). Gospodarzem tego spotkania będzie Mafra. Pięć dni później zostanie rozegrany rewanż, a transmisję z Atlas Areny będzie można obejrzeć na antenie TVP Sport. Do obu spotkań z Portugalią kadrowicze przygotowują się w Łodzi. Na zgrupowanie selekcjoner Błażej Korczyński powołał 15 zawodników.

W polskiej kadrze znaleźli się: Łukasz Błaszczyk (Red Dragons Pniewy), Krzysztof Elsner (Dreman Futsal Opole Komprachcice), Sebastian Grubalski (KS Constract Lubawa), Michał Kałuża (Club Deportivo Burela Futbol Sala), Paweł Kaniewski (KS Constract Lubawa), Michał Klaus (AZS UW Wilanów), Tomasz Kriezel (KS Constract Lubawa), Sebastian Leszczak (Clearex Chorzów), Tomasz Lutecki (KS Constract Lubawa), Mateusz Madziąg (LSSS Team Lębork), Michał Marek (Rekord Bielsko-Biała), Bartłomiej Nawrat (Rekord Bielsko-Biała), Dominik Solecki (Piast Gliwice), Arkadiusz Szczypczyński (Acana Orzeł Jelcz-Laskowice) i Mikołaj Zastawnik (Clearex Chorzów).

Polska - Portugalia