Mistrzynie na trzecim miejscu

Końcówka rundy jesiennej nie była udana dla piłkarek TME SMS. Po wyjazdowej porażce 2:5 z Górnikiem Łęczna mistrzynie Polski pierwszą część sezonu 2022/2023 zakończyły na trzecim miejscu.

Dla podopiecznych Marka Chojnackiego była to druga porażka w bieżących rozgrywkach. W 9. kolejce łodzianki przegrały w Katowicach z GKS 0:3, a w jedenastej serii spotkań poległy na Lubelszczyźnie.

Początek meczu w Łęcznej nie zapowiadał późniejszej klęski. Już w 5. minucie Wiktoria Zieniewicz uderzeniem z rzutu wolnego dała przyjezdnym prowadzenie. Później Klaudia Miłek wykorzystała jednak dwa rzuty karne (20', 35') i zrobiło się 2:1 dla miejscowych. Dwie minuty po zmianie stron stan rywalizacji wyrównała Dominika Kopińska, ale był to już przysłowiowy łabędzi śpiew mistrzyń. Trafienia Anny Zając (58'), Oliwii Rapackiej (76') oraz kolejna bramka Miłek (82') zapewniły Górnikowi wygraną 5:2.

Dzięki temu zwycięstwu zespół z Łęcznej powiększył swój dorobek do 28 pkt. i awansował na drugie miejsce w tabeli, spychając ekipę z Milionowej na trzecią lokatę (27 pkt.). Liderem po pierwszej rundzie rozgrywek jest GKS (30 pkt.).