fot. TME SMS Łódź - Mistrz Polski 2021/2022

Mistrzynie zaczną w Łodzi

Na drugi weekend sierpnia zaplanowano inaugurację sezonu 2022/2023 w ekstralidze kobiet. Mistrzynie Polski z TME SMS rozpoczną rywalizację w Łodzi, gdzie podejmą AP Lotos Gdańsk.


Wszystko wskazuje na to, że podopieczne Marka Chojnackiego nie rozegrają tego spotkania na swoim boisku przy ulicy Milionowej. - Chcemy, by ten mecz odbył się przy al. Unii, gdzie kilka dni później rozpoczniemy walkę w eliminacjach Ligi Mistrzyń. Byłoby więc dobrze, by przed konfrontacją z Anderlechtem dziewczyny oswoiły się ze stadionem - powiedział prezes UKS SMS Janusz Matusiak.

Mini-turniej kwalifikacji LM będzie rozgrywany 18 i 21 sierpnia. Pierwszego dnia oprócz mistrzyń Polski i Belgii na Stadionie Miejskim im. Władysława Króla w Łodzi zmierzą się też Gintra-Universitetas Szawle (Litwa) z Kuopionem Palloseura (Finlandia). Trzy dni później zwycięzcy tych spotkań zagrają o awans do kolejnej fazy LM, a pokonani rozegrają mecz o trzecie miejsce.

Przygotowania do krajowych i pucharowych rozgrywek zespół prowadzony przez Chojnackiego rozpoczął w miniony poniedziałek. Latem do drużyny dołączyła reprezentantka Polski Daria Sokołowska, grająca ostatnio w KKP Bydgoszcz.

Terminarz ekstraligi kobiet