fot. CLJ U-18

Mogą wygrać ligę!

Zawodnicy UKS SMS mają realną szansę na wygranie rywalizacji w grupie A Centralnej Ligi Juniorów U-17. Na dwie kolejki przed zakończeniem rywalizacji łodzianie są na drugim miejscu w tabeli. Do liderującej Jagiellonii Białystok ekipa z Milionowej traci cztery oczka, ale ma jeszcze jedno zaległe spotkanie.


W ten weekend rozegrano prawie całą 7. kolejkę, która pierwotnie miała się odbyć w połowie kwietnia. Prawie, bo spotkanie UKS SMS ze Zniczem Pruszków zostało przełożone na 16 czerwca (godz. 15). Cztery dni wcześniej łodzianie podejmą Ząbkovię Ząbki (godz. 15), którą w minioną środę pokonali na wyjeździe 4:0, powiększając swój dorobek do 22 pkt.

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w grupie A CLJ U-15, gdzie na dwie kolejki przed końcem rywalizacji UKS SMS nie ma już szans na utrzymanie. W zaległych meczach 6. i 7. kolejki łodzianie przegrali 0:3 z Kosą Konstancin i 0:2 z Polonią Warszawa. Po tych spotkaniach UKS SMS z dorobkiem sześciu punktów zajmuje przedostatnie, siódme miejsce w tabeli i do lokaty dającej utrzymanie traci siedem oczek. O byt może być natomiast spokojny drugi zespół z Milionowej. AKS SMS w minionym tygodniu przegrał wprawdzie w Łodzi z warszawską Legią 0:4, ale szybko powetował sobie to niepowodzenie w wyjazdowym starciu ze Zniczem Pruszków, z którym wygrał 3:0. Po tym zwycięstwie AKS SMS ma 20 pkt. i zajmuje czwarte miejsce w tabeli, tracąc tylko dwa oczka do zajmującej drugą lokatę Eskoli Varsovia. W 13. serii spotkań 12 czerwca AKS SMS zagra na wyjeździe z Legią, a UKS SMS podejmie Kosę Konstancin. Początek obu spotkań o godz. 12.30.