fot. PKO Ekstraklasa

Murawa na medal!

Wielu graczy PKO BP Ekstraklasy z pewnością bardzo żałuje, że po jednym sezonie z tą klasa rozgrywkową pożegnał się ŁKS. Powód? Stadion przy al. Unii Lubelskiej 2 w minionych rozgrywkach miał jedną z najlepszych muraw w kraju!


Tradycyjnie już po zakończeniu sezonu zawodnicy ocenili boiska, na których przyszło im rywalizować o ekstraklasowe punkty. Oceny w skali od 1 (fatalna) do 5 (świetna) zostały zsumowane, a później podzielone przez liczbę głosujących. Średnie ocen posłużyły do stworzenia ekstraklasowego rankingu piłkarskich muraw.

W tym zestawieniu za sezon 2019/2020 płyta obiektu przy al. Unii została sklasyfikowana na trzecim miejscu. Efekt prac wykonanych przez pracowników Miejskiej Areny Kultury i Sportu, która zarządza stadionem, zostały ocenione przez piłkarzy na 4,35. Niewiele więcej przyznano dwóm pozostałym obiektom z podium. Wykorzystywana przez Wisłę murawa Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana w Krakowie otrzymała notę 4,50, a zwycięzca klasyfikacji - stadion miejski w Białymstoku (Jagiellonia) - został oceniony na 4,57.

Średnią ocen powyżej 4 otrzymały jeszcze murawy: stadionu im. Floriana Krygiera w Szczecinie (Pogoń) - 4,28 oraz Stadionu Miejskiego im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie (Legia) i Stadionu Wrocław (Śląsk) - po 4,17. Najniższą ocenę - 1,77 - dostała płyta stadionu miejskiego w Gliwicach (Piast), a na przedostatnim miejscu sklasyfikowano murawę Stadionu Poznań (Lech) - 3,14.