Muszą gonić "ósemkę"

Zawodnikom Widzewa nie udało się wrócić do czołowej ósemki Fogo Futsal Ekstraklasy. W 20. kolejce przegrali na wyjeździe z Red Dragons Pniewy 1:2 i nadal zajmują dziewiątą lokatę.

Do starcia w Wielkopolsce beniaminek przystępował po dwóch porażkach z rzędu. I tej serii nie zdołał przerwać. Po golach Mateusza Kosteckiego (4') i Mykyty Storożuka (22') gospodarze prowadzili 2:0 i ta zaliczka zapewniła im komplet punktów. Co prawda w 27. minucie Norbert Dregier zdobył bramkę kontaktową, ale do remisu przyjezdni nie zdołali już doprowadzić.

Po tym meczu widzewiacy nadal mają więc 20 pkt. i aktualnie do lokaty gwarantującej udział w fazie play off tracą dwa oczka. W następnej serii spotkań podejmą dziesiątą w klasyfikacji Jagiellonię Białystok (20 lutego, godz. 18:15).