fot. Futsal Ekstraklasa

Na hali Widzew ograł Legię

W pierwszym w historii Futsal Ekstraklasy meczu pomiędzy Widzewem i warszawską Legią lepsza okazała się pierwsza z tych ekip. W spotkaniu 3. kolejki podopieczni Marcina Stanisławskiego pokonali stołeczną drużynę 6:2.


Dla widzewiaków było to drugie zwycięstwo w bieżących rozgrywkach, a Legia na premierowe punkty w najwyższej klasie rozgrywkowej musi jeszcze poczekać.

W hali MOSiR przy ulicy Małachowskiego przyjezdnym starczyło animuszu na 23. minuty gry. Gospodarze festiwal strzelecki rozpoczęli od trafienia Wiaczesława Kożemjaki (6'), na które odpowiedział Adam Grzyb (10'). Później w odstępie kilkudziesięciu sekund na listę strzelców wpisali się: Daniel Krawczyk i Joao Bernardes (14'). Przy wyniku 3:1 gola dla Legii zdobył jeszcze Grzegorz Och (23'), a później do siatki trafiali już tylko widzewiacy. Po bramkach Maksyma Pautiaka (29'), Maksyma Panasenki (38') i Michała Marciniaka (39') licznik zatrzymał się na wyniku 6:2.

Po rozegraniu trzech spotkań zespół prowadzony przez Stanisławskiego ma 6 pkt. i z takim dorobkiem zajmuje piąte miejsce w tabeli. W 4. serii spotkań widzewiacy zagrają na wyjeździe z Contrastem Lubawa (25 września, godz. 18).