fot. TME UKS SMS

Na mistrza przyszedł czas!

W sezonie 2021/2022 celem piłkarek TME SMS jest mistrzostwo Polski. Na przedsezonowym spotkaniu z dziennikarzami otwarcie mówili o tym m.in. prezes klubu Janusz Matusiak i przedstawiciel sponsora tytularnego Andrzej Kuczyński.


- Będziemy robić wszystko, aby walczyć o mistrzostwo. Oczywiście w sporcie do takich deklaracji należy podchodzić bardzo ostrożnie, ale wiemy też, że zespół jest dobrze przygotowany. Marek Chojnacki poukładał drużynę. Świadczą o tym sparingi, które wyglądały naprawdę nieźle – powiedział Matusiak.

- W sporcie trzeba stawiać sobie wyzwania. W zespole nie zaszło zbyt wiele zmian. Uważam, że piłkarsko posiadamy silniejszy skład niż w ubiegłym sezonie. Młode zawodniczki z każdą jednostką treningową robią postępy. Pokazały to gry kontrolne z silnymi przeciwnikami. Rok temu zajęliśmy drugie miejsce w Ekstralidze Kobiet, więc automatycznie musimy stawiać sobie wysokie cele. Jesteśmy uważani wraz z Czarnymi Sosnowiec za faworytów rozgrywek ligowych. Najważniejsze, że w zespole nie ma kontuzji. Potrafiliśmy się również odpowiednio wzmocnić. Do drużyny dołączyła Dominika Kopińska. Jest to wzmocnienie, jeśli chodzi o siłę ofensywną. Defensywę zasiliła natomiast bramkarka Danuta Paturaj. Podpisaliśmy również kontrakt z Ernestiną Abambilą, która jest w stanie zastąpić Adriannę Achcińską. Z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie ligowych rozgrywek – dodał trener Chojnacki.

TME UKS SMS

- Liczymy się z tym, że od startu sezonu będziemy faworytem w większości spotkań. Musimy to udźwignąć. Jesteśmy na tyle doświadczonym zespołem, że na pewno możemy to zrobić. Cieszy to, że świetna atmosfera w drużynie została utrzymana. Skład względem zeszłego sezonu niewiele się zmienił. Do klubu przyszły trzy zawodniczki, które szybko zaaklimatyzowały się w drużynie. Sparingi oceniam na plus, żadnego meczu nie przegrałyśmy. Kluczowe były spotkania z Sosnowcem oraz Apollonem Limassol. Wierzymy, że błędy, które popełnialiśmy w okresie przygotowawczym nie powtórzą się w sobotnim meczu ze Śląskiem Wrocław – podsumowała kapitan zespołu Daria Kurzawa.

Aktualne wicemistrzynie kraju ligową rywalizację zainaugurują na swoim stadionie, gdzie w sobotę o godz. 12 staną do walki z wrocławskim Śląskiem. Szczegółowe informacje o rozgrywkach ekstraligi kobiet znajdują się w załączonym Skarbie Kibica.

Skarb Kibica Ekstraligi Kobiet