fot. CLJ U-18

Nadzieja umiera ostatnia

Przed ostatnią kolejką Centralnej Ligi Juniorów U-18 piłkarze UKS SMS Łódź nadal mają szansę na utrzymanie. Nie wszystko jednak będzie zależało od nich.


W 29. serii spotkań zespół z ulicy Milionowej podejmował Gwarka Zabrze. Gospodarze okazali się mało gościnni i ekipę z Górnego Śląska pokonali aż 7:1. Radość w łódzkiej ekipie byłaby jednak większa, gdyby porażki doznała inna ekipa z Zabrza. Niestety, tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego Górnik wykorzystał rzut karny, dzięki któremu remisem 2:2 zakończył wyjazdowe starcie z Jagiellonią Białystok. Dzięki temu zabrzanie mają aktualnie 33 pkt. i o dwa oczka wyprzedzają UKS SMS, który otwiera strefę spadkową.

Łodzianie w ostatniej kolejce zagrają w Warszawie z szóstą w klasyfikacji Polonią, a Górnik podejmie zajmującą dziesiąte  miejsce Pogoń Szczecin. By pozostać w lidze UKS SMS musi więc wygrać swój mecz i liczyć na to, że Pogoń zwycięży w Zabrzu. I choć ten scenariusz wydaje się dzisiaj mało realny, to jednak nadzieja umiera ostatnia. Oba mecze rozpoczną się 28 maja o godzinie 13.