Nagroda za walkę do końca

W trzeciej minucie doliczonego czasy gry Dominika Kopińska zdobyła gola, który piłkarkom TME SMS zapewnił nie tylko wygraną w wyjazdowym meczu z wrocławskim Śląskiem, ale też pierwszą lokatę w tabeli ekstraligi.

Po pierwszej połowie łodzianki prowadziły 2:1, choć wynik meczu otworzyły zawodniczki z Dolnego Śląska. Zrobiła to Karolina Iwaśko, która w 18. minucie pokonała Oliwię Szperkowską. Sześć minut później do remisu doprowadziła Anna Rędzia, a w 29. minucie po raz pierwszy w tym meczu na listę strzelczyń wpisała się Kopińska.

Sytuacja skomplikowała się dwadzieścia minut przed końcem regulaminowego czasu gry, gdy drugą bramkę w tym spotkaniu zdobyła Iwaśko. Podopieczne Marka Chojnackiego do samego końca dążyły jednak do zmiany rezultatu i zostały za to nagrodzone. Trafienie Kopińskiej w doliczonym czasie gry zapewniło im komplet punktów oraz fotel lidera rozgrywek.

Dzięki wygranej we Wrocławiu TME SMS wyprzedził Górnika Łęczna. Te ekipy po 12. kolejkach mają po 28 pkt. i o jeden punkt wyprzedzają Czarnych Sosnowiec. W następnym meczu łodzianki podejmą przedostatnią w klasyfikacji Tarnovię Tarnów (12 marca, godz. 12).