Nie dały szans beniaminkowi

W meczu trzeciej kolejki ekstraligi kobiet piłkarki TME Grot SMS na wyjeździe pokonały Rolnika Biedrzychowice 6:1. Beniaminek w starciu z łodziankami prowadził, ale nie miał argumentów, by liczyć na korzystny wynik.

Przed przerwą przyjezdne miały jednak trochę problemów z ambitnymi zawodniczkami Rolnika. Gospodynie w 11. minucie miały rzut karny, który na gola zamieniła Ilona Kujawska. Przyjezdne wyrównały w 36. minucie, po trafieniu Adriany Achcińskiej. Trzy minuty później do własnej bramki piłkę posłała Monika Jaksy i pierwszą połowę łodzianki wygrały 2:1. W drugiej dorzuciły cztery trafienia. Na listę strzelczyń wpisały się: Olga Zubczyk (50, z karnego), Achcińska (55, z karnego) oraz w doliczonym czasie gry Gabriela Grzybowska i Dominika Gąsieniec.

Dla zespołu TME Grot SMS było to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Z trzema punktami na koncie ekipa z ul. Milionowej zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli, ale ma jeszcze do rozegrania zaległy mecz z Górnikiem Łęczna. W czwartej kolejce łodzianki na własnym stadionie zmierzą się z drugim beniaminkiem, KKP Bydgoszcz. Spotkanie zostanie rozegrane 24 sierpnia (godz. 15).