Nie dojechali na Łazienkowską

Po trzyletniej przerwie piłkarze ŁKS wrócili do PKO BP Ekstraklasy. Najwyższa klasa rozgrywkowa nie powitała jednak łodzian z otwartymi ramionami.

Sezon 2023/2024 podopieczni Kazimierza Moskala zainaugurowali w Warszawie, gdzie przegrali 0:3 z Legią. W starciu z wicemistrzami Polski beniaminek okazał się mało wymagającym przeciwnikiem.

Bohaterem spotkania okazał się Tomas Pekhart, który trzy razy (25', 56', 68') pokonał Aleksandra Bobka. Ten ostatni był jednak jedynym graczem ŁKS, który stadion przy Łazienkowskiej mógł opuszczać z podniesioną głową. W 34. minucie obronił rzut karny wykonywany przez Josue, a w kilku innych sytuacjach też uchronił swoją drużynę od wyższej porażki. Mały plus przy swoim nazwisku mógł też zapisać Kay Tejan, jednak przy wyniku 1:0 w sytucji sam na sam z bramkarzem zamiast do siatki trafił w słupek.

W 2. kolejce beniaminek z al. Unii zagra na wyjeździe z chorzowskim Ruchem (28 lipca, godz. 20:30).