fot. Lady Grembach

Nie ma mocnych na Lady Grembach!

Zawodniczki Lady Grembach już po raz piąty z rzędu sięgnęły po tytuł mistrzyń Polski w piłce plażowej. Tym razem w finale na Stadionie Letnim w Gdańsku łodzianki 3:0 pokonały Spartę Daleszycę. Na trzecim miejscu rywalizację ukończyły zawodniczki FC10 Ladies Zgierz. W rozgrywkach mężczyzn wicemistrzem kraju została ekipa KP Łódź.


Walkę o obronę tytułu łodzianki rozpoczęły od spotkań grupowych, w których pokonały: Zamłynie Radom 10:4, Wierzbowiankę Wierzbno 12:1 i Pogoń Dekpol Tczew 6:0. Dzięki tym zwycięstwom Lady Grembach zapewniły sobie pierwsze miejsce w grupie i awans do półfinału, w którym zmierzyły się z FC10 Ladies. Dziewczęta ze Zgierza w spotkaniach grupowych wygrały z Juventusem Toruń 7:1 i AZS UAM Poznań 4:0, ale porażka 1:2 ze Spartą Daleszyce sprawiła, że zajęły drugą lokatę i w półfinale trafiły na aktualne i przyszłe mistrzynie kraju.

FC10 Ladies

Walka o miejsce w finale była emocjonująca i bardzo zacięta, a obronną ręką wyszły z niej łodzianki, które zwyciężyły 3:2. Przed meczem o pierwsze miejsce rozegrano spotkanie o brązowy medal. W tej potyczce FC10 Ladies pokonały 3:2 Pogoń Tczew.    

KP Łódź

U mężczyzn zespoły z Łodzi i Zgierza znalazły się w jednej grupie. Do strefy medalowej dostali się jednak tylko gracze KP, którzy po zwycięstwach z: Dragonem Bojano 5:3, FC10 5:3 i Futsal & Beach Soccer Kolbudy 6:2 zajęli pierwszą lokatę. Na trzecim miejscu fazę grupową zakończyli zgierzanie, którzy oprócz porażki z KP przegrali też 3:4 z FBS Kolbudy i pokonali 6:1 Dragona. W półfinale zawodnicy KP Łódź rozgromili Zdrowie Garwolin 10:2, lecz w meczu o pierwsze miejsce musieli uznać wyższość Boca Gdańsk. Zespół z Trójmiasta wygrał 3:1.

FC10