Nie uznają kompromisów

Po szesnastu kolejkach Fogo Futsal Ekstraklasy zawodnicy Widzewa nadal nie mają na swoim koncie żadnego remisu. Dzięki wygranej 3:2 z Dremanem Komprachcice Opole beniaminek legitymuje się ośmioma zwycięstwami i taką samą liczbą porażek. Taki dorobek składa się na 24 pkt. i siódme miejsce w tabeli.

Czwarty w klasyfikacji Dreman już po pierwszej akcji dzisiejszego spotkania musiał odrabiać straty. Po trafieniu Wiaczesława Kożemjaki gospodarze poszli za ciosemm i w 8. minucie zdobyli drugiego gola. Tym razem na listę strzelców wpisał się Daniel Krawczyk. Pięć minut później kontaktową bramkę zdobył Waldemar Sobota, który widzewskiego bramkarza pokonał również w 32. minucie. Te gole rozdzielił jednak Michał Marciniak, zapewniając beniaminkowi wygraną 3:2.

W 17. kolejce widzewiacy zagrają na wyjeździe z warszawską Legią (25 stycznia, godz. 20:00).