Nie wygrał tylko pierwszy zespół

W ostatnią sobotę września swoje mecze ligowe rozegrały trzy seniorskie drużyny ŁKS. Dwie z nich odniosły zwycięstwa. Niestety przegrał ten najważniejszy zespół, który jest motorem napędowym całego klubu. Drużyna Kazimierza Moskala (pauzował za czerwoną kartkę i zastępował go Marcin Pogorzała) uległa na własnym stadionie Cracovii 0:2 (0:2).

Kibice ŁKS, którzy przyszli w sobotnie popołudnie na stadion imienia Władysława Króla oczekiwali wygranej z Cracovią. Niestety stało się inaczej. Zespół gości zagrał skutecznie w pierwszej połowie i bardzo szybko wypracował sobie dwubramkową przewagę. Mógł wygrywać nawet wyżej, ale w 11. minucie Michał Rakoczy nie wykorzystał rzutu karnego. Jego uderzenie trafiło w poprzeczkę bramki bronionej przez Aleksandra Bobka. Trzy minuty później golkiper ŁKS nie miał już tyle szczęścia. Piłka znalazła drogę do bramki po strzale Virgila Ghity. Siedem minut później goście podwyższyli prowadzenie. Tym razem Bobka pokonał Jani Atanasov.

ŁKS starał się odrobić straty, a Marcin Pogorzała próbował zmian w składzie. Na niewiele to się jednak zdało. Cracovia grała daleko od własnej bramki i umiejętnie broniła dwubramkowej przewagi.

ŁKS Łódź – Cracovia 0:2 (0:2)
Bramki: Virgil Ghita 14, Jari Atanasov 21

ŁKS: Bobek ż – Dankowski (74′ Gulen), Louveau, Flis, Głowacki – Pirulo (90′ Fase), Mokrzycki, Letniowski (22′ Ramirez), Hoti (74′ Śliwa), Szeliga (46′ Janczukowicz) – Tejan

W przeciwieństwie do pierwszej drużyny znakomicie radzą sobie w II lidze piłkarze ŁKS II, którzy wygrali kolejny mecz. Pokonali pewnie we Wronkach rezerwy ekstraklasowego Lecha Poznań 3:0 (1:0) po trafieniach Grzegorza Glapki, Stipe Juricia i Mikołaja Lipienia. W jedenastu meczach drużyna Marcina Matysiaka wywalczyła dwadzieścia punktów co daje drugie miejsce w tabeli.

Lech II Poznań – ŁKS II Łódź 0:3 (0:1)
Bramki: Grzegorz Glapka 39, Stipe Jurić 58, Mikołaj Lipień 84

ŁKS II: Kucharski – Bąkowicz ż, Ślęzak, Koprowski, Wszołek – Zając (81′ Młynarczyk), Małachowski ż, Łabędzki (19′ Kościuk), Ricardo Goncalves do Nascimento, Glapka (61′ Lipień) – Jurić (61′ Sławiński).

Charakter pokazała także trzecia drużyna seniorów ŁKS, która na kwadrans przed końcem meczu 10. kolejki IV ligi łódzkiej przegrywała z Orkanem Buczek 0:1. Odwróciła jednak wynik i wygrała 2:1. W 77. minucie do remisu doprowadził Alan Siwek i był to dla niego piąty gol w tym sezonie. ŁKS III nie zamierzał jednak zadowalać się remisem. Tuż przed końcem spotkania trzy punkty zapewnił ełkaesiakom Jan Jakubczak.

ŁKS III Łódź – Orkan Buczek 2:1 (0:1)
Bramki: Alan Siwek 77, Jan Jakubczak 83 – Grzegorz Kowalski 42

ŁKS III: Pawlak – Misztalski (57′ Marczak), Mielczarek, Olczak, Culibaly (85′ Siniarski) – Jakubczak, Pawłowski, Iwańczyk (70′ Chałaj), Dynel (75′ Książek) – Malec (57’Kajszczak, 75′ Kułakowski), Popławski (75′ Siwek).