fot. ŁKS rcznik 2012

Niedziela też dla ŁKS

Po zawodnikach rocznika 2011 w hali im. Józefa "Ziuny" Żylińskiego o Puchar Prezydenta Miasta Łódź walczyli gracze rocznika 2012. W tej kategorii wiekowej również zwyciężyli zawodnicy ŁKS. W meczu finałowym zdobywcy głównego trofeum wygrali 3:1 z Borutą Zgierz.


Rywalizacja o końcowy sukces rozpoczęła się od spotkań grupowych. W grupie A komplet punktów zebrał Widzew, który wygrał kolejno z: Sokołem Aleksandrów Łódzki 2:0, Progresem Konstantynów Łódzki 3:2, FA Retkina 5:2 i ŁAF Konstantynów Łódzki 3:0. Dwanaście oczek w grupie A zebrał również ŁKS. Późniejszy triumfator turnieju pokonał Borutę 2:1, Victorię Rąbień 5:0, KAS Konstantynów Łódzki 5:0 i KKS Koluszki 4:2. 

W półfinaach zwycięzcy obu grup mieli ogromne problemy z drużynami, które pierwszą fazę turnieju zakończyły na drugich miejscach. Młodzi widzewiacy nie przebrnęli tej fazy rozgrywek i odpadli z rywalizacji po porażce 0:3 z Borutą. W drugim półfinale ŁKS dopiero po rzutach karnych zdołał wygrać z Progresem. Spotkanie w regulaminowym czasie gry zakończyło się remisem 1:1, a w karnych ŁKS zwyciężył 2:1. W finale łodzianie po raz drugi w tym turnieju pokonali Borutę. Finaliści zapewnili sobie udział w turnieju wojewódzkim.

Najleoszym zawodnikiem imprezem został wybrany Szymon Ciemieniewski z ŁKS, a nagrody dla najlepszego bramkarza i króla strzelców trafiły do graczy ze Zgierza. Pierwszą z nich odebrał Michał Moszkowski, a drugą Dawid Kijas, który zakończył rywalizację z dorobkiem 10 goli! 

Medale i nagrody wręczali: prezes Łódzkiego ZPN Adam Kaźmierczak, wiceprezes ŁZPN Tomasz Salski oraz przewodniczący Wydziału Szkolenia ŁZPN Andrzej Kretek.

Filmową relację z turnieju można obejrzeć tutaj.

Foto: Lens Strong

​O Puchar Prezydenta Miasta Łódź 2022 - rocznik 2012