fot. 3 liga logo

Niepełna kolejka

Ostatnią tegoroczną serią spotkań zespoły występujące w grupie I trzeciej ligi zainaugurowały rundę rewanżową. Nie wszystkie mecze 20. kolejki zostały jednak rozegrane w listopadowy weekend.


Spotkanie Sokoła Aleksandrów Łódzki z Pelikanem Łowicz miał się odbyć 1 grudnia, ale ostatecznie został przełożony na pierwszy weekend marca 2022. Nowy termin starcia pomiędzy Zniczem Biała Piska i Pilicą Białobrzegi nie został jeszcze wyznaczony, a konfrontację warszawskiej Polonii z Unią Skierniewice przeniesiono na 5 marca. Wynik tego meczu będzie miał ogromne znaczenie na układ sił w czołówce tabeli. Po rozegraniu dziewiętnastu spotkań prowadząca w rozgrywkach Legionovia Legionowo ma 41 pkt., a drugi w klasyfikacji Świt Nowy Dwór Mazowiecki zgromadził ich 37. Za tymi zespołami plasują się Polonia i Unia, które w osiemnastu meczach zgromadziły po 35 oczek. 

Piąta jest Lechia Tomaszów Mazowiecki (33 pkt.), ósmą lokatę zajmuje KS Kutno (28 pkt.), a na dwunastej jest ŁKS II (23 pkt.). Lechia zakończyła rok 2021 na własnym stadionie, gdzie bezbramkowo zremisowała z zajmującymi przedostatnią pozycję Mamrami Giżycko. Jeszcze gorzej poszło ekipie z Kutna, która w Radomiu przegrała 1:4 z Bronią. Honorową bramkę dla gości tuż przed końcem meczu zdobył Marcin Kacela. Komplet punktów zainkasowały natomiast rezerwy ŁKS. Łodzianie grali w Warszawie z Ursusem i wygrali to starcie 3:0. Bohaterem meczu został rezerwowy Mateusz Jastrzembski, który pojawił się na boisku w 81. minucie, a mecz zakończył mając na koncie hat-tricka!

Po dotychczasowych spotkaniach w strefie spadkowej znajdują się dwie ekipy z naszego regionu. Szesnastą lokatę zajmuje Pelikan (17 pkt.), a na siedemnastej jest Sokół (14 pkt.).