Niespodzianka w Gdańsku

Po przerwie na mecze reprezentacji Polski do walki o punkty wróciły zespoły ekstraligi kobiet. Ten powrót okazał się bolesny dla piłkarek TME SMS, które niespodziewanie przegrały 0:1 wyjazdowy mecz z APLG Gdańsk.

Do starcia z dziewiątym zespołem rozgrywek łodzianki przystępowały jako niepokonana drużyna. Po 8. kolejkach ekipa z Minerskiej miała na koncie siedem zwycięstw oraz jeden remis i z dorobkiem 22 pkt. otwierała tabelę. Niestety, w Trójmieście dobra passa się skończyła. W 64. minucie starcia z APLG gola dla miejscowych zdobyła Klaudia Slowińska i pierwsza porażka TME UKS stała się faktem.

Po tym meczu łodzianki nadal są na pierwszym miejscu w tabeli, ale nad drugim Górnikiem Łęczna mają już tylko jeden punkt przewagi, a nad Czarnymi Sosnowiec - dwa. Ten ostatni zespół ma jeszcze do rozegrania zaległe spotkanie z Rekordem Bielsko-Biała. W 10. kolejce TME SMS podejmie AZS UJ Kraków (6 listopada, godz. 12).