Niespodzianka w Skierniewicach

W 7. kolejce rozgrywek grupy I trzeciej ligi dla kibiców naszego regionu najciekawiej zapowiadało się spotkanie w Skierniewicach, gdzie Unia podejmowała KS Kutno. Faworytem byli gospodarze, a trzy punkty zgarnęli goście.

Przyjezdni objęli prowadzenie już w 3. minucie, po trafieniu Marcina Kaceli. W 62. minucie drugą bramkę dla KS Kutno strzelił Adam Patora, zapewniając gościom zwycięstwo. Miejscowi odpowiedzieli wprawdzie golem Piotra Kłąba (78), ale na więcej nie było ich stać i musieli pogodzić się z porażką 1:2.

Potknięcie skierniewiczan wykorzystała Lechia Tomaszów Mazowiecki, która po dwóch golach Klima Morenkova (43, 70) i bramkach Dominika Pecyny (45) oraz Artura Ambrozińskiego (73) 4:1 pokonała na wyjeździe Wissę Szczuczyn. Honorową bramkę dla gospodarzy strzelił Łukasz Tercjak (36).

Po tych spotkaniach trzecia w klasyfikacji Unia i czwarta Lechia mają po 12 pkt. i tracą po cztery oczka do prowadzącej w rozgrywkach Legionovii Legionowo. Po dziesięć oczek zgromadziły natomiast dziewiąty Pelikan i dziesiąty KS Kutno. Zespół z Łowicza sprawił spory zawód swoim kibicom, remisując na własnym boisku z zamykającym tabelę beniaminkiem z Giżycka. Mamry objęły prowadzenie po golu Krystiana Wiszniewskiego (23), a remis uratował gospodarzom Kamil Łojszczyk, który w 61. minucie wykorzystał rzut karny.

Dwa razy strzałami z jedenastu metrów bramkarza rywali pokonywali natomiast gracze ŁKS II. Rzuty karne zamienione na gole przez Macieja Radaszkiewicza (9) i Aleksandra Ślęzaka (29) nie dały jednak gospodarzom nawet jednego punktu w starciu z Pilicą Białobrzegi. Goście odpowiedzieli bramkami Damiana Winiarskiego (48), Bartosza Zawadzkiego (49) i Konrada Paterka (76), zapewniając sobie  komplet punktów. Dla gospodarzy była to już czwarta porażka z rzędu.

Rezerwy ŁKS w siedmiu meczach zgromadziły siedem punktów i z takim dorobkiem zajmują aktualnie piętnaste miejsce w tabeli. Trzy pozycje niżej plasuje się Sokół Aleksandrów Łódzki, który po golu Łukasza Piątka (1) przegrał 0:1 z Polonią w Warszawie i nadal ma tylko cztery oczka.

W 8. kolejce 11 września KS Kutno podejmie Polonię (godz. 15), ŁKS II zagra w Giżycku z Mamrami (godz. 16), Lechia zmierzy się z Unią (godz. 17), a Pelikan będzie walczył w Radomiu z Bronią (godz. 17). Dzień później Sokół podejmie Błoniankę Błonie (godz. 12).