fot. Ekstraliga logo

Nikt się nie potknął

W 20. kolejce ekstraligi kobiet wysokie zwycięstwa odniosły trzy zespoły walczące o mistrzostwo Polski. Prowadzący w rozgrywkach TME SMS Łódź nadal ma więc trzy punkty przewagi nad Górnikiem Łęczna i Czarnymi Sosnowiec.


Łodzianki na własnym stadionie wygrały 6:1 z APL Gdańsk. Po dwa gole w tym meczu strzeliły Anna Rędzia (6', 83') i Dominika Kopińska (17', 38), a po jednym trafieniu zaliczyły Gabriela Grzybowska (81', z karnego) oraz Małgorzata Lichwa (90'). Honorową bramkę dla przyjezdnych strzeliła Klaudia Słowińska (30').

Rywalki do mistrzostwa grały na wyjazdach, lecz również nie miały problemów z zainkasowaniem kompletu punktów. Górnik wygrał z Rekordem Bielsko-Biała 5:1, a Czarni pokonali KPP Bydgoszcz 3:0.

W przedostatniej kolejce 22 maja w Łęcznej dojdzie do starcia, które znacząco może ułatwić łodziankom drogę do mistrzostwa. O godz. 10.15 Górnik rozpocznie walkę z Czarnymi. W tym samym czasie w Krakowie miejscowy AZS UJ grać będzie z TME SMS. Ten ostatni po dotychczasowych spotkaniach ma na koncie 49 pkt.