Nowe otwarcie w Sokole

W Aleksandrowie Łódzkim pierwsza runda rozgrywek grupy I trzeciej ligi zakończyła się porażką 1:3 z Olimpią Zambrów i pomeczową konferencją prasową, podczas której trener Sokoła odniósł się do trapiących klub problemów organizacyjno-finansowych. Będzie się z nimi mierzył nowy zarząd, mający już na koncie pierwszy sukces. Jest nim zwycięstwo piłkarzy w meczu inaugurującym drugą część sezonu.

Dzień przed sobotnim meczem z Pogonią Grodzisk Mazowiecki odbyło się Nadzwyczajne Walne Zebranie Sprawozdawczo – Wyborcze Towarzystwa Sportowego Sokół Aleksandrów Łódzki, na którym wybrano nowy zarząd. W jego skład weszli: Krzysztof Szabela, Tomasz Czerepiński, Radosław Olczyk, Dariusz Szulc i Tomasz Świercz. Piłkarze wybór nowych władz uczcili zwycięstwem w pierwszym meczu rundy rewanżowej. W 18. kolejce Sokół na własnym stadionie wygrał 2:1 z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Obie bramki dla gospodarzy strzelił Bartłomiej Maćczak, który bramkarza rywali pokonał w 58. (z karnego) i 89. minucie spotkania. Siedem minut przed drugim trafieniem bramkę dla gości zdobył Jakub Kołaczek. Maćczak z dorobkiem szesnastu goli otwiera listę trzecioligowych strzelców.

Meczem z Pogonią Sokół zakończył tegoroczną część sezonu. Rozpoczęta dzisiaj runda rewanżowa zostanie dokończona wiosną 2020.