fot. RKS

Nowości w Radomsku

Zwycięstwem 3:1 z Bronią Radom piłkarze RKS 28 listopada zakończyli jesienną część rozgrywek w grupie I trzeciej ligi. Choć od tego momentu nie minęło zbyt wiele czasu, to w tym okresie w radomoszczańskim klubie doszło do kilku znaczących wydarzeń.


- Jestem bardzo zadowolony z wykonanej przez nas pracy i optymistycznie nastawiony na przyszłość – powiedział po meczu z Bronią Marcin Bryś, pod wodzą którego RKS w osiemnastu spotkaniach zgromadził 25 pkt. i tegoroczną część sezonu zakończył na jedenastym miejscu. Kilka dni później szkoleniowiec złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska. Jego następcą został Robert Szwarc, któremu w pracy będzie pomagał Michał Baiński. Obaj prowadzili ostatnio czwartoligowego Lidera Włocławek.

Szwarc przez wiele lat był trenerem młodzieżowych drużyn AKS SMS Łódź, a w Radomsku będzie miał okazję do kontynuowania współpracy z tym klubem. Podmiot z ulicy Milionowej został bowiem oficjalnym partnerem RKS. Dyrektor AKS SMS Piotr Stępień zapowiedział, że od tej pory najlepsi gracze łódzkiego klubu będą dostawali szansę występów w radomszczańskim trzecioligowcu.

Przy okazji tych zmian RKS poinformował również o rozpoczęciu naboru do sekcji e-sportowej oraz o zainicjowanej przez klub akcji pomocy dla zwierząt przebywających w schronisku. Do restauracji Nowa Stylowa w godzinach jej otwarcia każdy może przynieść karmę dla zwierzaków, a po zakończeniu akcji klub podwoi ilość zebranego jedzenia i przed świętami Bożego Narodzenia przekaże całość do radomszczańskiego schroniska.