fot. CLJ U-18

Nowy sezon, nowa formuła

Sezon 2021/2022 był ostatnim, w trakcie którego zespoły występujące w Centralnej Lidze Juniorów U-17 rywalizowały w czterech grupach makroregionalnych. Kolejne rozgrywki będą się toczyły według nowych zasad. Wezmą w nich udział 32 drużyny, podzielone na dwie grupy.


Do tej pory zespoły zrzeszone w Łódzkim Związku Piłki Nożnej grały z ekipami reprezentującymi województwa: mazowieckie, podlaskie i warmińsko-mazurskie. Po zakończeniu rozgrywek grupa A została połączona z grupą D, więc wśród rywali znajdą się teraz również reprezentanci województw: małopolskiego, lubelskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego.

Kolejna zmiana dotyczy systemu rozgrywek. W poprzednich latach w trakcie jednego półrocza rozgrywano dwie rundy, po których ekipy zajmujące dwa ostatnie miejsca spadały do ligi wojewódzkiej. Od sezonu 2022/2023 rywalizacja będzie się toczyła klasycznym systemem jesień-wiosna. W każdym półroczu odbędzie się jedna runda, a spadkowiczów poznamy dopiero po zakończeniu całego sezonu. Łącznie będzie ich ośmiu - po czterech z każdej grupy. Zwycięzcy obu grup po zakończeniu rozgrywek ligowych rozegrają dwumecz, którego stawką będzie tytuł mistrza Polski juniorów młodszych. Drużyny z pozycji numer 2. walczyć będą o brązowy medal.

W sezonie 2022/2023 w rozgrywkach CLJ U-17 Łódzki ZPN będą reprezentowali zawodnicy Widzewa i AKS SMS Łódź (beniaminek). Rywalami tych ekip będą: Jagiellonia Białystok SA, Escola Varsovia, Legia Warszawa, AP Jagiellonia Białystok, MKS Polonia Warszawa, Wisła Płock, Wisła Kraków, Resovia, Hutnik Kraków, TOP 54 Biała Podlaska, Korona Kielce, Cracovia, Stal Rzeszów i Motor Lublin.