fot. logo F1L

Z Podkarpacia do Bełchatowa

Wojciech Zając został nowym prezesem GKS Bełchatów, zastępując na tym stanowisku Marka Grzesiaka. Ten ostatni przez miesiąc będzie jeszcze członkiem zarządu klubu, a później wróci do rady nadzorczej.


To kontynuacja zmian zapoczątkowanych w grudniu 2020. W ostatnim miesiącu minionego roku podczas Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy GKS Bełchatów S.A. powołano nową radę nadzorczą spółki w składzie: Alan Paczuszka (przewodniczący), Ewelina Szczesek i Marek Grzesiak. Jedną z pierwszych decyzji nowej rady było przyjęcie rezygnacji Wiktora Rydza z funkcji prezesa i członka zarządu GKS. Do pełnienia obowiązków prezesa rada nadzorcza oddelegowała Marka Grzesiaka, a później ogłosiła konkurs na to stanowisko. Po zakończeniu postępowania konkursowego stery klubu powierzono Zającowi.

W komunikacie informującym o wyborze nowego prezesa GKS poinformował, że 45-letni Zając posiada wyższe wykształcenie i od ponad dziesięciu lat aktywnie działa w strukturach piłkarskich - zarówno w Podkarpackim Związku Piłki Nożnej, w którym pełnił funkcję wiceprezesa do spraw sportowo-szkoleniowych, jak i w Polskim Związku Piłki Nożnej (delegat ds. bezpieczeństwa). W latach 2018-2020 Zając był prezesem SPN CWKS Resovia Rzeszów. Ten klub w minionym sezonie awansował do piłkarskiej Fortuna 1 Ligi. W latach 2019-2020 nowy sternik GKS był także wiceprezesem Stowarzyszenia Druga Liga Piłkarska.