fot. logo ŁZPN

O awans z Podlasiem

Od efektownego zwycięstwa ekipa Łódzkiego ZPN rozpoczęła udział w kwalifikacjach I edycji Mistrzostw Polski Oldbojów. W Suwałkach nasz zespół pokonał 7:1 (3:0) ekipę Warmińsko-Mazurskiego ZPN.


Królem polowania został Janusz Dziedzic, który aż pięć razy pokonał bramkarza rywali. Po jednej bramce zdobyli natomiast: Jarosław Soszyński i Marcin Wolski. Przeciwnicy honorowe trafienie zaliczyli przy wyniku 0:7.

Oprócz strzelców goli w drużynie Łódzkiego ZPN wystąpili: Arkadiusz Sima - Tomasz Salski, Marcin Majewski, Tomasz Lenart, Piotr Golański, Rafał Niżnik, Rafał Pawlak, Adrian Budka, Jarosław Nita i Adam Kaźmierczak.

Dzięki wygranej łódzka ekipa zapewniła sobie prawo gry o pierwsze miejsce w turnieju kwalifikacyjnym. Niedzielne spotkanie z Podlaskim ZPN rozpocznie się o godzinie 10:30. Dla rywali będzie to pierwsze spotkanie w kwalifikacjach. W sobotę gospodarze zawodów mieli rozegrać mecz z Mazowieckim ZPN, jednak nie mieli okazji sprawdzić swojej dyspozycji, gdyż z nieznanych powodów drużyna ze stolicy nie dotarła do Suwałk.

Mistrzostwa Polski Oldbojów to wspólna inicjatywa Fundacji Piłkarstwa Polskiego oraz Polskiego Związku Piłki Nożnej. W rywalizacji uczestniczą reprezentacje szesnastu związków wojewódzkich, złożone z zawodników urodzonych w roku 1980 i starszych. Kadrowicze muszą legitymować się adresem zamieszkania na terenie danego WZPN. Turnieju finałowy odbędzie się w październiku w Warszawie. Wystąpią w nim zwycięzcy czterech makroregionalnych turniejów kwalifikacyjnych.