fot. laczynaspilka

O puchar i pieniądze

Po zwycięstwie 2:0 z GKS Katowice piłkarki TME UKS SMS zameldowały się w półfinale rozgrywek o Puchar Polski. Oprócz łodzianek dalej grają: Czarni Sosnowiec, Górnik Łęczna i pierwszoligowa UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna.


W meczu rozgrywanym przy ulicy Milionowej w Łodzi sprawa awansu została rozstrzygnięta po niespełna kwadransie gry. Już w 4. minucie bramkę dla TME UKS SMS zdobyła Anna Rędzia, a dziewięć minut później wynik ustaliła Dominika Gąsieniec.

Należy podkreślić, że rywalizacja w Pucharze Polski toczy się nie tylko o symboliczne trofeum, ale również o niebagatelne nagrody finansowe. Do kasy każdego ćwierćfinalisty wpłynie 25 tys. zł, a półfinaliści otrzymają po 50 tys. zł. Przegrany z finału wzbogaci się jeszcze o 100 tys. zł, a zdobywca Pucharu Polski zgarnie bonus w wysokości 400 tys. zł. Łącznie pula nagród wyniesie więc okrągły milion złotych! Jest więc się o co bić.

Losowanie par półfinałowych odbędzie się w poniedziałek 26 kwietnia w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej. Początek o godz. 12. Mecze półfinałowe zaplanowano na 5 maja

Rezultaty spotkań 1/4 Pucharu Polski kobiet:  

Tarnovia Tarnów – Czarni Sosnowiec 2:3

TME UKS SMS Łódź – GKS Katowice 2:0

UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna – Sportis KKP Bydgoszcz 4:3 (po dogrywce)

Rekord Bielsko-Biała – GKS Górnik Łęczna 0:5