fot. Tymbark 2019/2020

O Puchar Tymbarku – Kutno

W Kutnie na szczeblu powiatowym o awans do wojewódzkiej fazy XX edycji turnieju Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku wystąpiło piętnaście drużyn. Najliczniejszą obsadę miały rozgrywki U-12 chłopców, w których wzięło udział sześć zespołów. W pozostałych kategoriach było po trzech uczestników.


Rozgrywki U-8 chłopców wygrał Salos Róża Kutno, który pokonał Młode Lwy Kutno 3:1 i Młode Byki Bedlno 3:0. W starciu Lwów z Bykami padł wynik 3:0. W kategorii U-10 chłopców awans do fazy wojewódzkiej zapewniła sobie drużyna SP Żychlin. O awansie decydował bilans bramkowy, bo cztery punkty zgromadził również Salos Róża. W meczu tych drużyn padł remis 5:5. Spotkaniach z SP Nowe zespół z Żychlina wygrał 8:0, a drużyna z Kutna 5:0.

Z takim samym dorobkiem punktowym rywalizację zakończyły również dwa czołowe zespoły w U-12 chłopców. Po dziesięć oczek zgromadziły Młode Byki Bedlno i SP 9 Kutno. Te zespoły swój mecz zakończyły remisem 1:1 i ograły pozostałych rywali. Byki pokonały SP Ostrowy 6:0, SP Nowe 8:1 i SP Grabów 2:1, a drużyna z Kutna z tymi rywalami zanotowała zwycięstwa 5:0, 4:1 i 3:0. Dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu do finału wojewódzkiego awansowały Młode Byki. Trzecie miejsce zajęła SP Grabów (2:0 z SP Ostrowy, 3:0 z SP Nowe), a czwartą lokatę zajęła SP Nowe, która dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu wyprzedziła SP Ostrowy. Mecz tych drużyn zakończył się remisem 1:1.