fot. Pabianice

O Puchar Tymbarku - kwalifikacje

Po prawie półtorarocznej przerwie spowodowanej pandemią Covid-19 do piłkarskiego kalendarza wróciły rozgrywki „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Tradycyjnie biorą w nich udział zespoły trzech kategorii wiekowych: U-8, U-10 i U-12.


Koronawirusowe problemy nadal wywierają jednak swoje piętno na rywalizacji młodych piłkarzy. Długa przerwa w rozgrywkach oraz utrzymująca się na wysokim poziomie liczba zachorowań sprawiły, że do XXII edycji rozgrywek zgłosiło się mniej zespołów niż w latach ubiegłych. Nie we wszystkich gminach i powiatach zdołano też jesienią rozegrać mecze kwalifikacyjne do fazy wojewódzkiej. Część eliminacji przeniesiono na wiosnę. Na szczęście były też miejsca, gdzie odbyły się mecze we wszystkicj kategoriach wiekowych.

Tak było m.in. w dzielnicy Łódź-Górna. Na obiekcie Szkoły Mistrzostwa Sportowego im. Kazimierza Górskiego przy ulicy Milionowej rywalizowało łącznie jedenaście drużyn. Trzy z nich wystąpiły w rozgrywkach U-8, zakończonych zwycięstwem zespołu Widzew King. Drugą lokatę zajęły Czarne Pantery, a na trzecim miejscu została sklasyfikowana ekipa UKS 12. Rywalizację w kategorii U-10 wygrała Szkółka Piłkarska Sławomira Chałaśkiewicza, która w klasyfikacji generalnej wyprzedziła: Młode Byczki, UKS 109 i UKS Czerwona. Niemal identyczna była końcowa kolejność w kategorii U-12. Jedyna różnica pojawiła się na trzecim miejscu, które zajęła druga drużyna szkółki Chałaśkiewicza.

W gminie Pabianice komplet 12 pkt. w rozgrywkach U-12 zgromadziła ekipa SP 13 Pabianice Jedynka. Kolejne lokaty zajęły zespoły: SP 14 Pabianice, SP 1 Pabianice, SP 2 Pabianice i SP 13 Pabianice Dwójka. Taka sama była czołowa dwójka w rozgrywkach U-10, do których przystąpiły trzy zespoły. Stawkę uczestników uzupełniła SP 13 Pabianice Dwójka.

Pabianice

Zwycięzcy rozgrywek gminnych (dzielnicowych) zapewnili sobie udział w turniejach powiatowych.

Na tym szczeblu aż dziesięć zespołów U-12 przystąpiło do rywalizacji w powiecie sieradzkim. Na pierwszym miejscu rywalizację zakończyła SP 10 Sieradz, za którą uplasowały się: SPGS Sieradz i SP Warta. Oprócz tych ekip w turnieju grali też: Żacy, Do Jakubice, SP Brzeźno, SP Burzenin, UKS FC Klony, SP Złoczew i UKS Klony. Kategorię U-10 wygrały Smerfy, wyprzedzając: Klasę 3A SP 10, Burzę Burzenin i UKS Klony.

Zwycięzcą rozgrywek U-8 w powiecie łaskim został natomiast Buczek, który okazał się lepszy od: UMKS Korab Łask i Sukcesu Marzenin.