fot. Tymbark el

O Puchar Tymbarku - powiat łęczycki

W powiecie łęczyckim finałowy turniej XX edycji turnieju Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku został rozegrany na obiekcie Szkoły Podstawowej nr 3 w Łęczycy. Zwycięzcy wywalczyli awans do wojewódzkiej fazy rozgrywek.


Dwa zespoły stanęły do rywalizacji w kategorii U-12 dziewcząt. O awansie decydował więc jeden mecz, w którym żadnej z ekip nie udało się strzelić gola. O wyniku musiały więc przesądzić rzuty karne. W tym elemencie gry skuteczniejsze były zawodniczki z Góry św. Małgorzaty, które pokonały SP 3 Łęczyca 4:3 i tym samym zapewniły sobie awans do finału wojewódzkiego.

Turniej chłopców U-10 zakończył się zwycięstwem drużyny LKS Malina Piątek, która pokonała SP Witonia 3:1 i SP 3 Łęczyca 4:2. Drugie miejsce zajął zespół z Łęczycy, który wygrał z Witonią 5:4.

Stawkę finalistów uzupełniła ekipa SP 3 Łęczyca – zwycięzca turnieju U-12 chłopców. W tej kategorii rywalizowało pięć drużyn. Triumfatorzy zakończyli rozgrywki z kompletem 12 pkt. i w pokonanym polu zostawili: SP Góra św. Małgorzaty (7), SP Piątek (7), SP Świnice Warckie (3) i SP Witonia (0).