fot. Tymbark foto

O Puchar Tymbarku - powiat zgierski

Zespoły z Rosanowa i Zgierza wygrały rywalizację w powiecie zgierskim i zapewniły sobie awans do wojewódzkiej fazy XX edycji turnieju Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku.


W kategorii U-8 triumfowały Żaki Rosanów, które o awans walczyły ze Stalą Głowno, Sokołem 2012 Aleksandrów Łódzki oraz drużyną ze Strykowa. Żaki wygrały wszystkie mecze i zakończyły rywalizację z kompletem punktów. Drugie miejsce zajął Sokół (6), trzecia była Stal (3), a czwarty Stryków.

Do rywalizacji w kategorii U-10 przystąpiło sześć drużyn, podzielonych na dwie grupy. W grupie A znalazły się zespoły z Rąbienia (4 pkt.), Głowna (4) i Ozorkowa (0), a w grupie B ze Zgierza (6), Parzęczewa (3) i Niesułkowa (0). Zwycięzcy grup zmierzyli się w finale, w którym Zgierz wygrał 5:0 z Rąbieniem. W takich samych rozmiarach w meczu o trzecie miejsce Głowno ograło Parzęczew.

Pięć ekip stanęło natomast do walki w kategorii U-12. Tutaj również triumfowała drużyna ze Zgierza, z którą rywalizowały ekipy z: Głowna, Strykowa, Parzęczewa i Ozorkowa. Zespół SP 6 Zgierz zakończył turniej z dorobkiem 10 pkt. i wyprzedził Głowno (8), Orzełki Parzęczew (7), Stryków (3) i SP 2 Ozorków (0).